021-88521630
021-28421019
جستجو

قیمت گلوب ولو یا شیر کروی + بررسی نحوه کار آن

قیمت گلوب ولو یا شیر کروی + بررسی نحوه کار آن

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

شیرآلات در سراسر جهان برای کاربردهای مختلف صنعتی و مسکونی استفاده می شود. از شیرها برای کنترل جریان سیال استفاده می شود. انواع مختلفی از شیرها وجود دارد که گلوب ولو یا شیر کروی یکی از آنهاست. گلوب ولو یک شیر جریان خطی است که برای تنظیم، راه‌اندازی یا توقف جریان سیال استفاده می‌شود. از این شیرها برای باز کردن، بستن کامل یا دریچه گاز استفاده می شود. با این حال، شیرهای گلوب افت فشار بیشتری نسبت به شیرهای دروازه ای دارند. این مقاله عمدتاً انواع، عملکرد و قطعات گلوب ولو را توضیح می دهد.

 

=

برای مشاوره و استعلام قیمت با ما در تماس باشید

گلوب ولو یا شیر کروی چیست؟

گلوب ولو نوعی شیر است که جریان سیال را از طریق دیسک یا دوشاخه کنترل می کند. گلاب ولو به دلیل بدنه کروی با دو نیمه  به کروی نامگذاری شده است. از یک بافل داخلی برای جدا کردن دو نیمه استفاده می شود. دارای نشیمنگاه حلقه ای ثابت که در بدنه کروی نصب شده است.

پلاگین شیر نقش زیادی در تنظیم جریان سیال دارد. این دوشاخه یا دیسک با یک ساقه متصل می شود. این ساقه بیشتر با یک چرخ دستی متصل می شود.

در مورد شیر دستی، اپراتور چرخ دستی را می‌چرخاند تا شیر را باز یا بسته کند.

با چرخش چرخ دستی برای باز یا بسته کردن سوپاپ، دوشاخه به صورت عمودی به سمت صندلی سوپاپ حرکت می کند. این حرکت دوشاخه یک فضای حلقوی بین حلقه نشیمن سوپاپ و دوشاخه ایجاد می کند که با بسته شدن شیر به آرامی بسته می شود. این ویژگی دریچه های گلوب آنها را برای کاربردهای جریان دریچه گاز بهترین می کند. عملکرد اصلی ولو کروی اطمینان از دریچه گاز و خاموشی قابل اعتماد است.

 

عیب اصلی گلوب ولو این است که افت فشار بالایی نسبت به شیر دروازه ای دارد.

طراحی پیچیده ای دارد زیرا قطعات داخلی در داخل حفره شیر نصب می شوند. این شیرها قابلیت جریان و جهت جریان را دارند که باعث افت فشار زیادی می شود. دریچه های گلوب در خطوط لوله مختلف برای تنظیم جریان سیال استفاده می شوند.

 

مطالب پیشنهادی: شیر سوزنی (needle valve) چگونه کار می‌کند؟

 

طراحی و ساختار ولو کروی

گلوب ولو یک شیر یک طرفه است. گلوب ولو دارای دو طرح اصلی زیر است:

 

طراحی و ساختار ولو کروی

 

  • بسته شدن دوشاخه در همان جهت جریان:

اگر شیر را به گونه ای نصب کنید که پلاگین شیر در جهت جریان بسته شود، در چنین شرایطی، سیال K.E به قطع سریع دوشاخه کمک می کند. با این حال، این طراحی مشکلاتی را برای باز کردن دوشاخه ایجاد می کند. این طرح زمانی توصیه می شود که به توقف سریع نیاز دارید.

  • بسته شدن دوشاخه به جهت جریان مخالف:

اگر شیری را نصب کنید که در آن دوشاخه در جهت مخالف جریان بسته شود، سیال K.E به باز شدن سریع شیر کمک می کند. با این حال، این طراحی مشکلاتی را برای بسته شدن دریچه ایجاد می کند. بنابراین، این طرح زمانی مناسب است که شما نیاز به باز شدن سریع شیر دارید.

 

 گلاب ولو چگونه کار می‌کند؟

گلوب ولو یک شیر یک طرفه است. شما می توانید آن را تنها در یک جهت نصب کنید. دارای چرخ دستی، دیسک یا دوشاخه و ساقه است. گلوب ولو برای تنظیم، راه اندازی و توقف جریان سیال استفاده می شود. یک گلوب ولو به روش زیر عمل می کند:

 گلاب ولو چگونه کار می‌کند؟

 

یک اپراتور با چرخاندن چرخ دستی سوپاپ، جریان را باز، بسته یا تنظیم می کند.
چرخ دستی با میل متصل می شود که بیشتر به دیسک سوپاپ متصل می شود.
برای بستن یا کاهش جریان سیال، اپراتور چرخ دستی را در جهت عقربه های ساعت می چرخاند و دسته حرکت رو به پایین خود را به ساقه منتقل می کند.
همانطور که ساقه حرکت چرخ دستی را دریافت می کند، به سمت پایین نیز حرکت می کند و دیسک سوپاپ را در جهت پایین فشار می دهد.
این حرکت رو به پایین دیسک سوپاپ در نهایت آن را بین دو صندلی سوپاپ قرار می دهد و جریان سیال را متوقف می کند.
برای باز کردن شیر، اپراتور چرخ دستی را در جهت خلاف جهت عقربه‌های ساعت کار می‌کند. در چنین شرایطی، میل دیسک سوپاپ را می کشد و دیسک را از دو صندلی سوپاپ خارج می کند.
برای جریان دریچه گاز، اپراتور چرخ دستی را به گونه ای کار می کند که دیسک سوپاپ تا حدی باز و تا حدی بسته شود.

 

مطلب پیشنهادی:قیمت شیر پروانه ای ( ولو پروانه ای ) + معرفی و بررسی تخصصی

 

قیمت گلاب ولو:

نوع و مدل گلاب ولو و همچنین نوسانات قیمت ارز نمی‌توان قیمت کلی را ارائه نمود، لذا برای استعلام قیمت و دریافت مشاوره فنی رایگان با کارشناسان فروش ما در تماس باشید. 

 

راه های ارتباط با ما 

تلفن: 02128421019

 

واتس‌آپ: 09357141700

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق