02128421019
لوگو پالاترومارکت

چالش گاز‌های سمی در صنعت ساخت و ساز و نقش آشکارساز گاز در رفع آن

چالش گاز‌های سمی در صنعت ساخت و ساز | خرید انواع آشکارساز گاز

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

آشکارساز گاز چگونه می‌تواند به کاهش خطرات محیط کاری صنعت ساخت و ساز کمک کند؟

کارگران شاغل در صنعت ساختمان در معرض خطر طیف گسترده‌ای از گازهای خطرناک از جمله مونوکسید کربن (CO)، دی اکسید کلر (CLO2)، متان (CH4)، اکسیژن (O2)، سولفید هیدروژن (H2S) و ترکیبات آلی فرار (VOC) هستند.

از طریق استفاده از تجهیزات خاص، حمل و نقل و انجام فعالیت های خاص، بخش ساخت و ساز عامل اصلی انتشار گازهای سمی‌ در جو است، که همچنین به‌این معنی است که پرسنل ساختمانی بیشتر در معرض خطر  آلاینده های سمی‌هستند.

چالش گاز‌های سمی  را می‌توان در کاربردهای مختلفی از جمله ذخیره سازی مصالح ساختمانی، فضاهای محدود، جوشکاری، ترانشه برداری، پاکسازی زمین و تخریب یافت.

حصول اطمینان از حفاظت کارگران در صنعت ساخت و ساز در برابر انبوهی از خطراتی که ممکن است با آن مواجه شوند بسیار مهم است. با تمرکز ویژه بر محافظت از تیم‌ها در برابر آسیب یا مصرف گازهای سمی، قابل اشتعال و سمی.

 

 

چالش گاز‌های سمی در صنعت ساخت و ساز و استفاده از آشکارساز گاز

ورود به فضای محدود

کارگران هنگامی‌ که در فضاهای محدود کار می‌کنند بیشتر در معرض خطر گازها و دودهای خطرناک هستند. کسانی که وارد‌این فضاها می‌شوند باید از حضور گازهای قابل اشتعال یا/یا سمی‌مانند ترکیبات آلی فرار (ppm VOC)، مونوکسید کربن (ppm CO) و دی اکسید نیتروژن (ppm NO2) محافظت شوند. انجام اندازه گیری‌های ترخیص و بررسی های‌ایمنی قبل از ورود برای اطمینان از‌ایمنی قبل از ورود کارگر به فضا بسیار مهم است. در حالی که در فضاهای محدود، تجهیزات تشخیص گاز باید به طور مداوم در صورت تغییرات محیطی استفاده شود که باعث می‌شود فضا دیگر برای کار در آن‌ایمن نباشد، به عنوان مثال، به دلیل نشت، و تخلیه مورد نیاز است.

برای حل این موضوع استفاده از آشکارساز گاز یا gas detector پیشنهاد می‌شود. برای خرید و مشاوره در مورد انواع آشکار ساز گاز می‌توانید با کارشناسان فروش ما در پالاترو مارکت تماس بگیرید. 

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

ترانشه برداری و سنگ زنی

کارگران ساختمانی در حین عملیات حفاری، مانند ترانشه برداری و حفاری، در معرض خطر استنشاق گازهای مضر تولید شده توسط مواد تجزیه پذیر موجود در انواع خاصی از زمین هستند. در صورت عدم شناسایی و همچنین‌ایجاد خطر برای نیروی کار ساختمانی، آنها همچنین می‌توانند از طریق زیر خاک و شکاف ها به ساختمان تکمیل شده منتقل شوند و به ساکنان آسیب برسانند. مناطق حفر شده همچنین می‌توانند سطح اکسیژن کاهش یافته و همچنین حاوی گازهای سمی‌ و مواد شیمیایی باشند. در‌این موارد، آزمایش اتمسفر باید در حفاری هایی که بیش از چهار فوت است انجام شود. همچنین در هنگام حفاری خطر برخورد با خطوط برق وجود دارد که می‌تواند باعث نشت گاز طبیعی شود و منجر به مرگ کارگران شود. این کار با استفاده از آشکارسازهای گاز امکان پذیر است. 

 

ذخیره‌ سازی مصالح ساختمانی

بسیاری از مواد مورد استفاده در ساخت و ساز می‌توانند ترکیبات سمی‌ (VOC) را آزاد کنند.‌  این‌ها می‌توانند در حالت‌های مختلف (جامد یا مایع) شکل بگیرند و از موادی مانند چسب، چوب‌های طبیعی و تخته سه لا، رنگ و پارتیشن های ساختمانی به دست می‌آیند. آلاینده ها عبارتند از فنل، استالدهید و فرمالدئید. هنگام بلعیدن، کارگران ممکن است از حالت تهوع، سردرد، آسم، سرطان و حتی مرگ رنج ببرند. VOC ها به طور خاص زمانی خطرناک هستند که در فضاهای محدود مصرف شوند، به دلیل خطر خفگی یا انفجار.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

جوش و برش

گازهایی در طی فرآیند جوشکاری و برش تولید می‌شوند که شامل دی اکسید کربن از تجزیه شارها، مونوکسید کربن ناشی از تجزیه گاز محافظ دی اکسید کربن در جوشکاری قوس الکتریکی و همچنین ازن، اکسیدهای نیتروژن، کلرید هیدروژن و فسژن از سایر فرآیندها می‌شود. دود زمانی‌ایجاد می‌شود که فلزی بالاتر از نقطه جوش حرارت داده شود و سپس بخارات آن به ذرات ریز تبدیل می‌شود که به ذرات جامد معروف هستند.‌این دودها بدیهی است که برای کسانی که در‌این بخش کار می‌کنند یک خطر است و اهمیت تجهیزات تشخیص گاز قابل اعتماد برای کاهش قرار گرفتن در معرض را نشان می‌دهد. با استفاده از آشکارساز گاز می‌توانید ترکیب گاز‌‌های موجود در جو را بررسی کنید و قبل از هرگونه اتفاق ناگواری به حل و مدیریت موضوع بپردازید. 

 

همکاران ما در پالاترومارکت آماده پاسخ گویی به مشکلات و سوالات شما در زمینه خرید انواع گس دتکتورها هستند. تلفن پشتیبانی مشتریان : 88811132 – 021

 

استانداردهای بهداشت و‌ایمنی

سازمان های فعال در بخش ساخت و ساز می‌توانند اعتبار و‌ایمنی خود را به صورت عملیاتی با اخذ گواهینامه ISO ثابت کنند. گواهینامه ISO (سازمان بین المللی استاندارد) در چندین گواهی مختلف تقسیم می‌شود که همه آنها عناصر مختلفی از‌ایمنی، کارایی و کیفیت را در یک سازمان تشخیص می‌دهند. استانداردها بهترین عملکرد را در زمینه‌ ایمنی، مراقبت های بهداشتی، حمل و نقل، مدیریت محیط زیست و خانواده پوشش می‌دهند.

اگرچه یک الزام قانونی نیست، استانداردهای ISO به طور گسترده‌ای به عنوان صنعت ساخت و ساز به عنوان بخش‌ایمن تر با‌ایجاد تعاریف جهانی طراحی و ساخت برای تقریباً همه فرآیندها شناخته شده است. آنها مشخصاتی را برای بهترین عملکرد و الزامات‌ایمنی در صنعت ساخت و ساز از ابتدا مشخص می‌کنند.

 

مقالات پیشنهادی: اهمیت استفاده از آشکارساز گاز (gas Detector) در صنعت آب و فاضلاب

 

در بریتانیا، سایر گواهینامه های‌ایمنی شناخته شده شامل دوره های NEBOSH، IOSH و CIOB است که همگی آموزش های بهداشتی و‌ایمنی متنوعی را برای افرادی که در‌این بخش هستند ارائه می‌دهند تا درک آنها از کار‌ایمن در زمینه خاص خود را بیشتر کنند.

 

درخواست مشاوره و تماس با ما

آشکارساز گاز چگونه می‌توانند به ایمن‌تر کرد محیط کار در صنایع ساخت و ساز کمک کنند؟

استفاده از آشکار سازهای می‌تواند به شدت در افزایش ایمنی محل کار شما بخصوص در صنایع ساخت و ساز کمک بسزایی کند. اگر علاقه‌مند به خرید این محصولات هستید یا هرگونه سوالی و مشورتی نیاز دارید همین امروز از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

برندهای موجود آشکارساز در پالاترومارکت شامل:

سیمترونیکس ، Dräger، Honeywell ، VESDA،CROWCON، GENERAL MONITORS

 

ایمیل:info@palatromarket.com

تلفن: 02177625962 

واتس آپ: 09357141700

 

محصولات پیشنهادی:

دتکتور گاز مدل XNX-AMSE-NNNNN هانیول

دتکتور گاز TOXIC مدل 3000 MkII

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید