02128421019
لوگو پالاترومارکت

اهمیت استفاده از آشکارساز گاز در دامداری‌ها و صنایع لبنی

اهمیت استفاده از آشکارساز گاز در دامداری‌ها و صنایع لبنی

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

تقاضای جهانی برای لبنیات تا حد زیادی از جمله رشد جمعیت، افزایش درآمد و شهرنشینی در حال افزایش است. میلیون ها کشاورز در سراسر جهان تقریباً 270 میلیون گاو شیری را برای تولید شیر نیاز دارند. در سراسر صنعت گاوداری و تولید لبنیات، خطرات گازی مختلفی وجود دارد که برای کسانی که در صنایع لبنی کار می‌کنند، خطراتی را به همراه دارد.

 

کارگران در صنایع لبنی با چه خطراتی مواجه هستند؟

مواد شیمیایی
در سراسر صنعت گاوداری لبنیات، مواد شیمیایی برای کارهای مختلفی از جمله تمیز کردن، اعمال درمان های مختلف مانند واکسیناسیون یا داروها، آنتی بیوتیک ها، استریل کردن و اسپری استفاده می شود. اگر این مواد شیمیایی و خطرناک به درستی مورد استفاده قرار نگیرند و یا به درستی ذخیره نشوند، می‌تواند آسیب جدی به کارگر یا محیط اطراف وارد کند. این مواد شیمیایی نه تنها می‌توانند باعث بیماری شوند، بلکه در صورت قرار گرفتن در معرض آنها، خطر مرگ نیز وجود دارد.

حتی برخی از مواد شیمیایی می‌توانند قابل اشتعال و انفجار باشند در حالی که برخی دیگر خورنده و سمی هستند.

 

راه های مختلفی برای مدیریت این خطرات شیمیایی وجود دارد، اگرچه نگرانی اصلی باید در اجرای یک فرآیند و رویه باشد. این روش باید اطمینان حاصل کند که همه کارکنان در زمینه استفاده ایمن از مواد شیمیایی آموزش دیده اند و سوابق آنها نگهداری می شود. به عنوان بخشی از روش شیمیایی، این باید شامل یک مانیفست شیمیایی برای اهداف ردیابی باشد. این نوع مدیریت موجودی به همه افراد اجازه می‌دهد تا به برگه های داده های ایمنی (SDS) و همچنین سوابق استفاده و مکان دسترسی داشته باشند. در کنار این مانیفست، باید به بررسی عملکرد فعلی نیز توجه داشت.

 

روال فعلی چیست؟ چه PPE مورد نیاز است؟

فرآیند دور انداختن مواد شیمیایی تاریخ گذشته چیست و آیا ماده شیمیایی جایگزینی وجود دارد که خطر کمتری برای کارگران شما داشته باشد؟

 

فضاهای محدود

شرایط متعددی وجود دارد که می‌تواند یک کارگر را مجبور به ورود به یک فضای محدود کند، از جمله سیلوهای خوراک، مخازن شیر، مخازن آب و چاله ها در صنایع لبنی. ایمن ترین راه برای از بین بردن خطر فضای محدود، همانطور که توسط بسیاری از ارگان های صنعتی ذکر شده است، استفاده از یک طراحی ایمن است. این شامل رفع هرگونه نیاز به ورود به یک فضای محدود می شود. اگرچه ممکن است این واقع بینانه نباشد و گهگاه نیاز به انجام روتین های تمیز کردن باشد، یا ممکن است انسداد رخ دهد، با این حال، الزامی برای اطمینان از وجود رویه های صحیح برای رسیدگی به خطر وجود دارد.

هنگامی که عوامل شیمیایی در یک فضای محدود استفاده می شوند می‌توانند خطر خفگی را با گازهایی که اکسیژن را به بیرون می راند افزایش دهند. یکی از راه‌هایی که می‌توانید این خطر را از بین ببرید، تمیز کردن از بیرون با استفاده از شلنگ فشار قوی است. اگر کارگری نیاز به ورود به فضای محدود دارد، بررسی کنید که علائم صحیح در جای خود وجود داشته باشد زیرا نقاط ورود و خروج محدود خواهند بود. شما باید سوئیچ های ایزوله را در نظر بگیرید و بررسی کنید که کارکنان شما روش صحیح نجات اضطراری را درک می‌کنند اگر اتفاقی بیفتد.

 

 

خطرات گاز

آمونیاک (NH3) در فضولات حیوانات و دوغاب پخش شده در زمین های کشاورزی و کشاورزی یافت می شود. این گاز مشخصاً یک گاز بی رنگ با بوی تند است که از تجزیه ترکیبات نیتروژن در فضولات حیوانی ایجاد می شود. نه تنها برای سلامتی انسان مضر است، بلکه به دلیل توانایی آن در ایجاد بیماری های تنفسی در دام، سوزش چشم، نابینایی، آسیب ریه، در کنار آسیب بینی و گلو و حتی مرگ در انسان، برای سلامتی دام نیز مضر است.
تهویه یک نیاز کلیدی برای جلوگیری از مشکلات سلامتی است، زیرا تهویه ضعیف آسیب ناشی از این گاز را افزایش می‌دهد.

 

مطلب پیشنهادی: اهمیت استفاده از دتکتور گاز در پتروشیمی‌ و صنایع وابسته

 

دی اکسید کربن (CO2) به طور طبیعی در جو تولید می شود. اگرچه، سطوح از طریق کشاورزی و فرآیندهای کشاورزی افزایش می یابد. CO2، بی رنگ، بی بو است و از تجهیزات کشاورزی، تولید محصولات کشاورزی و دام و سایر فرآیندهای کشاورزی منتشر می شود. CO2 می‌تواند مناطقی مانند مخازن زباله و سیلوها را جمع کند. این امر منجر به جابجایی اکسیژن در هوا و افزایش خطر خفگی برای حیوانات و انسان می شود. سیلوهای مهر و موم شده، فضاهای ذخیره سازی زباله و غلات به طور خاص خطرناک هستند زیرا CO2 می‌تواند در اینجا انباشته شود و منجر به نامناسب بودن آنها برای انسان بدون منبع هوای خارجی شود.

 

دی اکسید نیتروژن (NO2) یکی از گروهی از گازهای بسیار واکنش پذیر است که به عنوان اکسیدهای نیتروژن یا اکسیدهای نیتروژن (NOx) شناخته می شوند. در بدترین حالت، می‌تواند باعث مرگ ناگهانی شود که حتی در اثر قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت مصرف شود. این گاز می‌تواند باعث خفگی شود و به دنبال واکنش های شیمیایی خاص مواد گیاهی از سیلوها خارج می شود. با بوی سفید کننده آن قابل تشخیص است و خواص آن باعث ایجاد مه قرمز مایل به قهوه ای می شود. از آنجایی که روی سطوح خاصی جمع می‌شود، می‌تواند از طریق کانال‌های سیلو به مناطقی با دام برخورد کند و بنابراین خطری واقعی برای انسان‌ها و حیوانات در منطقه اطراف ایجاد می‌کند. همچنین می‌تواند بر عملکرد ریه تأثیر بگذارد، باعث خونریزی داخلی و مشکلات تنفسی مداوم شود.

 

چه زمانی باید از آشکارسازهای گاز استفاده کرد؟

آشکارسازهای گاز در هر نقطه از مزارع لبنی و اطراف سیلوها ارزش افزوده ایجاد می‌کنند، اما مهمتر از همه:

  • زمان و مکان مخلوط شدن دوغاب
  • در حین پمپاژ و بیرون آوردن دوغاب
  • روی تراکتور و اطراف آن در هنگام مخلوط کردن دوغاب یا پخش کردن
  • در اصطبل در حین تعمیر و نگهداری پمپ های دوغاب، اسکراپرهای دوغاب و موارد مشابه
  • نزدیک و اطراف دهانه ها و شکاف های کوچک در کف، به عنوان مثال، اطراف ربات های شیردوش
  • پایین بودن سطح زمین در گوشه ها و فضاهایی که تهویه مناسبی ندارند (H2S از هوا سنگین تر است و به کف فرو می رود)
  • در سیلوهای دوغاب
  • در مخازن دوغاب

تشخیص گاز را می‌توان به دو صورت ثابت و قابل حمل ارائه کرد. نصب یک آشکارساز گاز ثابت می‌تواند فضای بزرگ‌تری را برای حفاظت مستمر و حفاظت کارکنان در 24 ساعت شبانه‌روز مفید کند. با این حال، یک آشکارساز قابل حمل می‌تواند برای ایمنی کارگر مناسب تر باشد.

 

برای خرید و مشاوره در زمینه انواع دتکتور گاز ثابت و پرتابل با ما در تماس باشید. 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید