02128421019
لوگو پالاترومارکت

اکچویتور دیافراگمی چیست + قیمت و بررسی مشخصات

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

بررسی اکچویتور دیافراگمی 

اکچویتور دیافراگمی به صورت پنوماتیک کار می‌کنند و از منبع هوا از سیستم کنترل یا منابع دیگر استفاده می‌کنند. عملگرهای دیافراگمی معمولاً برای شیرهای کنترلی استفاده می‌شوند که نوعی شیر گلوب است که معمولاً برای تنظیم سیال به منظور تنظیم برخی از متغیرهای فرآیند مانند فشار، دما یا سرعت جریان استفاده می‌شود.

عملگرهای دیافراگمی در تمام بخش های صنعت نفت و گاز بجز زیر دریا استفاده می‌شود.

 

متداول ترین نوع‌های اکچویتورهای دیافراگمی

متداول ترین سبک ها برای محرک های دیافراگم به نام های «عمل مستقیم» و  «عمل معکوس» شناخته می‌شوند.

 

شکل بالا عملگرهای دیافراگمی مستقیم (سمت راست) و معکوس (سمت چپ) مورد استفاده برای شیرهای کنترل را مقایسه می‌کند. در محرک های مستقیم، هوا وارد ناحیه بالایی دیافراگم شده و دیافراگم را به سمت پایین هل می دهد.

 

نحوه کار کردن اکچویتورهای دیافراگمی

فشار هوا که به دیافراگم منتقل می‌شود، بر گشتاور فنری واقع در زیر دیافراگم غلبه می‌کند، بنابراین ساقه سوپاپ را به سمت پایین فشار می دهد و دریچه را می بندد.

هر گونه نقص در تامین هوا منجر به حرکت ساقه در جهت بالا و باز شدن دریچه می‌شود. بنابراین محرک‌های دیافراگم با عملکرد مستقیم برای کاربردهای هوا به بسته (ATC) و باز کردن شکست (FO) مناسب هستند. اکثر محرک‌های شیر کنترل معکوس عمل می‌کنند و در نتیجه حالت خرابی بسته (FC) ارائه می‌کنند. در محرک‌های دیافراگم پورت معکوس، دریچه تامین هوا در زیر دیافراگم قرار دارد، بنابراین منبع هوا دریچه را باز می‌کند و قطع شدن جریان هوا منجر به بسته شدن شیر می‌شود. مقدار نیروی تولید شده در این نوع محرک به سه پارامتر اصلی فشار هوا، قطر دیافراگم و نیروی فنر بستگی دارد. محرک های بادی دیافراگمی دوار سومین نوع از اکچویتور دیافراگمی هستند که در ادامه این فصل مورد بحث قرار خواهند گرفت.

 

قیمت و خرید اکچویتورهای دیافراگمی

برای خرید و استعلام قیمت همین امروز با کارشناسان فروش ما در پالاترومارکت در تماس باشید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید