02128421019
لوگو پالاترومارکت

آشکارساز گاز صنعتی (دتکتور گاز) مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

یک آشکارساز گاز مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

امروزه آشکارسازهای گاز (دتکتور گاز) به گونه ای طراحی شده اند که تصمیم گیری ایمن را برای شما آسان تر کنند. ویژگی‌های جدید «هوشمند» نه تنها اطلاعات واضحی در مورد وضعیت و حسگرهای مانیتور گاز ارائه می‌کنند، بلکه به شما می‌گویند که چگونه در هنگام به صدا درآمدن زنگ هشدار واکنش نشان دهید. هر گونه حدس و گمان در مورد نحوه تفسیر آلارم ها و خوانش های آشکارساز گاز شما را از بین می‌برد.

اما با وجود بسیاری از ویژگی‌های موجود، دانستن اینکه چه چیزی واقعاً مهم است دشوار است.

 

در این مقاله ما تلاش خواهیم کرد که به شما هشت ویژگی مهمی‌را که باید در آشکارساز های گاز به دنبال آن باشید به شما معرفی کنیم

 

1. یک آشکارساز گاز باید بتواند گازهای مناسب برای محیط شما را نظارت کند

 اگر به دنبال مانیتور گاز هستید، به این دلیل است که احتمال خطرات گاز در محیط شما وجود دارد. بنابراین، آشکارساز که انتخاب می‌کنید باید بتواند آن گازها را تشخیص دهد. با پاسخ دادن به این سوالات شروع کنید:

  • چه خطرات جوی در سایت شما وجود دارد؟
  • چند گاز را در یک زمان باید نظارت کنید؟
  • آیا گاز دیگری وجود دارد که می‌تواند باعث تداخل متقابل شود؟

اگرچه هیچ آشکارساز کاملی جود ندارد که هر ترکیب احتمالی گاز و  خطرات آن ها را تشخیص دهد، اما استفاده از یک آشکارساز چند گازی انتخاب خوبی خواهد بود.

به دنبال گزینه‌های حسگر برای نظارت بر گازهایی باشید که احتمالاً در برنامه خود با آنها مواجه می‌شوید یا گازهایی که در صورت وجود می‌توانند بیشترین خطر را داشته باشند.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

2. توانایی اندازه گیری آشکارساز گاز باید محدوده هایی که با نیازهای PPE (personal protective equipment) شما مطابقت دارد را پوشش دهد

 

موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی (NIOSH) سطوح مختلف تجهیزات حفاظت فردی (PPE) را بر اساس قرار گرفتن در معرض خطر بالقوه در قسمت در میلیون (ppm) توصیه می‌کند.

برای تعیین دقیق قرار گرفتن در معرض موارد مضر، آشکارسازهای گاز شما باید بتوانند سطوح را مطابق با دستورالعمل های NIOSH برای PPE تشخیص دهند.

به عنوان مثال، اگر آمونیاک (NH3) می‌تواند در سایت شما وجود داشته باشد، آشکارسازهای گاز شما باید بتوانند NH3 را در سطوح بالاتر از 300 ppm شناسایی کنند. با این حال، بسیاری از آشکارسازهای گاز فقط می‌توانند NH3 را از 0 تا 100 ppm اندازه گیری کنند. 

برای جلوگیری از این مشکل، آشکارساز گازی را انتخاب کنید که دارای محدوده اندازه گیری مطابق با الزامات PPE باشد. اگر به دنبال یک مانیتور گاز برای تشخیص آمونیاک (NH3)، سولفید هیدروژن (H2S)، دی اکسید گوگرد (SO2) یا مونوکسید کربن (CO) هستید، این امر بسیار مهم است.

 

 

مقالات پیشنهادی:چالش گاز‌های سمی در صنعت ساخت و ساز و نقش آشکارساز گاز در رفع آن

3. انعطاف پذیری آشکارساز گاز متناسب با برنامه شما

 اگر در فضاهای محدود کار می‌کنید، نمونه برداری از راه دور انجام می‌دهید، یا فقط می‌خواهید یک مانیتور چند وظیفه ای داشته باشید، باید از قبل برنامه ریزی کنید. بسیاری از مانیتورهای چند گازی در هر دو مدل پمپی  و غیر پمپی موجود هستند اما گزینه سومی‌نیز وجود دارد. برخی از آشکارسازهای گاز با پمپ‌های کشویی (slide-on pumps)سازگار هستند و به شما امکان می‌دهند از یک نمایشگر در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید. اگرچه مانیتورهای پمپی و غیر پمپی هر دو می‌توانند برای نظارت شخصی استفاده شوند، پمپ های کشویی گزینه ای محبوب هستند زیرا وزن مانیتور را کاهش می‌دهند و عمر باتری را افزایش می‌دهند.

مانیتورهای گاز پمپی به شما این امکان را می‌دهند که هوا را از یک جو ناشناخته و بالقوه سمی‌ یا قابل احتراق به مانیتور خود بکشید تا بتوانید تعیین کنید که آیا منطقه امن است یا خیر. پمپ ها به معنای واقعی کلمه شما را از آسیب دور می‌کنند. هنگامی‌که نمونه هوا را با استفاده از یک مانیتور گاز پمپی ارزیابی کردید و تأیید کردید که از هرگونه گاز سمی‌ یا قابل احتراق پاک است، می‌توانید وارد منطقه آزمایش شده و هر کاری که باید انجام شود را انجام دهید. با این حال، یک پمپ محدوده تشخیص مانیتور گاز را افزایش نمی‌دهد یا آن را موثرتر نمی‌کند.

مانیتورهای گاز فقط می‌توانند گازهایی را که از روی سنسورها عبور می‌کنند تشخیص دهند. وجود پمپ بر روی مانیتور گاز باعث افزایش میزان گازی که حسگرها اسکن می‌کنند، نمی‌شود. در عوض، پمپ به شما اجازه می‌دهد تا جو را در فاصله ای از مانیتور آزمایش کنید.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

4. هشدارهای وضعیت و یادآوری تعمیر و نگهداری

آشکارسازهای چند گازی جدیدتر پیام‌های وضعیت روی صفحه را ارائه می‌کنند که می‌توانید قبل از روشن کردن آن را مشاهده کنید تا بررسی کنید که آیا برای استفاده آماده است یا خیر.

اگر مانیتورها را با همکاران خود به اشتراک می‌گذارید و نیاز دارید بدانید که آیا شارژ است و چه حسگرهایی نصب شده اند، می‌تواند مفید باشد. علاوه بر این، یادآورهای تعمیر و نگهداری از پیش برنامه ریزی شده، مانند BUMP DUE یا CALIBRATION DUE به طور خودکار روی صفحه ظاهر می‌شوند تا نیازی به حدس زدن اینکه آیا مانیتور شما آماده استفاده است یا خیر نباشدو

 

5. پیام‌های هشدار دهنده و هشدارهای تمام صفحه

هنگامی‌که یک آشکارساز گاز به زنگ هشدار می‌رسد، باید فوراً بدانید که چگونه عمل کنید. زمانی که مانیتورها می‌توانند عملکرد صحیح را برقرار کنند و رفتار ایمن را تقویت کنند، آسان تر است که سریع ترین انتخاب را انجام دهید. پیام‌های اقدام هشدار سفارشی، مانند EVACUATE یا WEAR SCBA با نقاط تنظیم هشدار مطابقت دارند و انجام اقدامات مناسب را در مواقع اضطراری آسان می‌کنند.

آلارم‌های تمام صفحه با استفاده از کل ناحیه نمایشگر برای اطلاعات مربوط به سنسور مورد نظر، به خوبی با پیام‌های مربوط به هشدار جفت می‌شوند. این کار تمرکز روی گازی که باعث زنگ هشدار می‌شود را بدون حواس پرتی قرائت های غیر بحرانی آسان می‌کند. اطلاعات بیشتر حسگر نیاز به تفسیر بیشتری دارد و می‌تواند منجر به زمان‌های واکنش طولانی‌تر زمانی شود که هر ثانیه مهم باشد.

 

6. پشتیبانی از مانیتورینگ زنده

در مورد آنچه که می‌خواهید و نیاز دارید که آشکارسازهای گاز خود را در 4 تا 8 سال آینده انجام دهند فکر کنید. اینترنت صنعتی اشیا (IIoT) منجر به افزایش آشکارسازهای گاز متصل شده است که احتمالاً در دهه آینده استاندارد خواهند شد. اگر هنوز برای ایمنی متصل آماده نیستید، مانیتورهایی را در نظر بگیرید که دارای قابلیت‌های فناوری داخلی هستند، بنابراین اگر تصمیم دارید بعداً از نرم‌افزار نظارت زنده استفاده کنید، مانیتورهای شما سازگار هستند.

نظارت زنده یک جهش کوانتومی‌ به جلو در تشخیص گاز است زیرا به مدیران ایمنی اجازه می‌دهد ببینند که کارگران چه زمانی با خطرات مواجه می‌شوند، خطر چیست، کجا قرار دارند و آیا کارگر به کمک نیاز دارد یا خیر. نظارت زنده با دادن اطلاعاتی که به مدیران ایمنی برای واکنش سریع در مواقع اضطراری نیاز دارند، نتایج ایمنی را بهبود می‌بخشد.

 

 

اگر به دنبال خرید آشکارساز گاز هستید، همین امروز با همکاران ما تماس بگیرید تا از مشاوره قبل از خرید بهره‌مند شوید. 

 

تلفن پشتیبانی مشتریان : 02128421019

 

 

محصولات پیشنهادی: 

سنسور گاز H2S جنرال مانیتور

 

Open path gas detector Dräger Polytron Pulsar

 

 

سوالات متداول: 
  1. بهترین برندهای آشکارساز های گاز کدام هستند؟ 

از بهترین دتکتورهای گاز می‌توان، هانیول – کراکون – دترونیکس – دراگر – جنرال مانیتور را نام برد. 

 

  1. قیمت دتکتور گاز چقدر است؟ 

با توجه به نوع گاز و سنسور به کار رفته بهتر است برای دریافت مشاوره و دریافت قیمت با ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید