021-88521630
021-28421019
جستجو

گیج فشار مناسب برای کاربردهای هیدروژن باید چگونه باشد؟

گیج فشار مناسب برای کاربردهای هیدروژن باید چگونه باشد؟

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

برای هیدروژن بهترین پرشر گیج کدام است؟

 

هیدروژن یکی از منابع انرژی جایگزین است که دارای بیشترین سرعت رشد است و امروزه مورد استفاده بسیاری از کاربردها قرار می‌گیرد. گیج فشار مناسب هیدروژن جزء حیاتی تجهیزات یا سیستم شما خواهد بود.

بسیاری از این کاربردهای هیدروژن دارای فرآیندهایی هستند که می توانند باعث انتشار یون هیدروژن شوند که می تواند به ابزار شما آسیب برساند.

 

انتخاب گیج فشار اشتباه می تواند منجر به آسیب احتمالی تجهیزات، آسیب به نیروی کار یا اندازه گیری های خارج از مشخصات شود. بنابراین

چگونه می توانید از انتخاب گیج فشار مناسب برای کاربرد هیدروژن اطمینان حاصل کنید؟

 

برای اطمینان از داشتن بهترین گیج فشار ، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

 

انفجارهای هیدروژنی

هیدروژن در غلظت‌ها و مقادیر کافی می‌تواند در نتیجه آزاد شدن گاز تحت فشار یا ابر مشتعل از گاز قابل اشتعال آزاد شده، فشار بیش از حد ایجاد کند. در هر دو مورد، فشار بیش از حد ایجاد شده می‌تواند مضر باشد و خطرات مستقیم ناشی از فشار بیش از حد و خطرات غیرمستقیم ناشی از آسیب‌های ساختمانی یا زباله‌های پرنده را ایجاد کند.

 

فشار بیش از حد ناشی از انتشار بدون احتراق

مانند هر سیال برودتی، اگر هیدروژن مایع گرم شود و به حالت گاز تبخیر شود، فضای بیشتری را اشغال می کند. از فاز مایع به فاز گاز تبدیل می‌شود، هیدروژن تا حدود 850 برابر اندازه خود منبسط می شود. بنابراین، یک مخزن محدود، خط لوله، یا فضای مهر و موم شده می تواند به راحتی در طول تغییر فاز مایع به گاز تحت فشار بیش از حد قرار گیرد.

اگر یک ظرف گاز تحت فشار گرم شود، گاز حتی بیشتر منبسط می شود. اگر فشار از درجه طراحی کانتینر بیشتر شود، خرابی مکانیکی رخ خواهد داد.

 

فشار بیش از حد ناشی از آزادسازی های مشتعل شده

فراتر از فشار بیش از حد مرتبط با گاز ذخیره شده، گازهای قابل اشتعال مانند هیدروژن می توانند مشتعل شوند. اگر ابری از گاز هیدروژن مشتعل شود، احتراق سریع (یعنی انفجار) می تواند فشار بیش از حد ایجاد کند.

مانند بخارات بنزین در یک جایگاه سوخت، اقدامات احتیاطی خاصی باید برای محدود کردن تعداد منابع احتراق (مانند سیگارهای روشن یا تجهیزات الکتریکی طبقه بندی نشده) در مناطقی که آزاد شدن هیدروژن می تواند ابر خطرناکی با غلظت کافی برای ایجاد یک آتش سوزی تشکیل دهد، انجام شود. 

 

نفوذ هیدروژن

نفوذ هیدروژن به نفوذ یون هیدروژن از طریق ساختار شبکه یک ماده خاص اشاره دارد. این می تواند باعث نگرانی در گیج های فشار هنگام انتخاب مواد مرطوب داخلی شود زیرا مواد خاصی می توانند به کاهش این مشکل کمک کنند.

یکی از راه‌های کاهش نفوذ هیدروژن، استفاده از موادی با ساختار شبکه‌ای محکم مانند فولاد ضد زنگ 316L یا انواع فولاد ضد زنگ 316 است. علاوه بر ساختار شبکه ای یک ماده، نفوذ هیدروژن نیز تحت تأثیر فشار یک کاربرد است. هر چه فشار کاربرد بیشتر باشد، نیرویی که به سوکت و لوله بوردون وارد می شود بیشتر می شود.

این نیرو باعث کشیده شدن ساختار شبکه ای ماده می شود و به یون های هیدروژن بیشتری اجازه نفوذ در مواد را می دهد. بنابراین، شما باید از موادی استفاده کنید که نه تنها ساختار شبکه ای محکمی دارد، بلکه برای کنترل محدوده فشار کاربرد مناسب است.

 

تردی هیدروژنی

تردی پدیده ای است که باعث از بین رفتن شکل پذیری و در نتیجه شکنندگی یک ماده می شود. مواد بسیار حساس عبارتند از فولادهای با استحکام بالا، آلیاژهای تیتانیوم و آلومینیوم و مس زمین سخت الکترولیتی.

از آنجایی که هیدروژن اتم بسیار کوچکی است، می تواند از طریق معایب ریز در سطح به فلز نفوذ کند. اتم‌های هیدروژن پس از داخل شدن، دوباره با سایرین ترکیب می‌شوند و مولکول‌های هیدروژن (H2) را تشکیل می‌دهند.

این مولکول‌ها با مولکول‌های H2 دیگر پیوند می‌یابند و در نتیجه جرم هیدروژن بزرگ‌تری ایجاد می‌شود که در نقص به بیرون فشار وارد می‌کند. سپس تنش کمتر از تنش تسلیم ماده حساس باعث ترک خوردگی و شکست های شکننده فاجعه بار می شود.

با خنثی شدن مولکول‌های هیدروژن، یون‌های هیدروژن تولید می‌شوند که از کوچک‌ترین یون‌های جهان هستند. آنها می توانند از ساختار شبکه بسیاری از فلزات عبور کرده و وارد فلز شوند و سپس به مولکول هیدروژن تبدیل شوند.

مولکول های هیدروژن جذب شده فشار و تنش را از درون ماده ایجاد می کنند. این می تواند بر شکل پذیری و استحکام مواد تأثیر بگذارد و در نهایت منجر به ترک خوردگی مواد شود.

اطمینان حاصل کنید که مواد گیج فشار مناسب را برای جلوگیری از تأثیر شکنندگی بر کارایی برنامه خود دارید.

 

 

مطلب پیشنهادی: فشارسنج dp یا گیج فشار تفاضلی چگونه کار می‌کند؟

 

 

توصیه های پالاترومارکت برای خرید پرشر گیج

اگر می‌خواهید از روش‌های ایمن برای کاربردهای هیدروژن اطمینان حاصل کنید، از فشارسنج‌هایی با حداقل فولاد ضد زنگ 316 / 316L برای محدوده‌های فشار تا 20000 psi استفاده کنید.

برای کاهش احتمال آلودگی از جوش لیزری استفاده کنید زیرا دقت آن امکان تغییر شکل یا آسیب رساندن به نواحی مجاور را کمتر می کند تا ضخامت دیوار را کاهش ندهد. در مورد برخی از فلزات مانند فولاد ضد زنگ، اگر الکترود مورد استفاده برای جوشکاری حاوی رگه‌هایی از رطوبت باشد، می‌تواند در اثر جوشکاری معمولی شکنندگی ایجاد کند.

گرمای جوشکاری باعث تجزیه آب و آزاد شدن هیدروژنی می شود که وارد فلز می شود و باعث شکننده شدن آن می شود. این نمی تواند با جوش لیزری اتفاق بیفتد زیرا الکترود وجود ندارد.

 

خرید انواع گیج فشار (پرشر گیج)

اگر به خرید گیج فشار نیاز دارید همین امروز با کارشناسان ما در پالاترومارکت در تماس باشید تا کارشناسان ما به شما در یافتن بهترین گزینه موجود راهنمایی کنند. 

 

 

محصولات پیشنهادی: انواع لیمیت سوئیچ باکس LIMIT SWITCH BOX

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق