02128421019
لوگو پالاترومارکت

مشکلات معمول سلونوئید ولوها و نحوه برطرف کردن آن‌ها

مشکلات معمول سلنوئید ولوها و نحوه برطرف کردن آن‌ها

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

امروز در این مقاله با مشکلات مختلف شیر برقی و راه حل های آن با مراحل عیب یابی آشنا می شویم.

سلونوئید ولو یکی از اجزای اصلی شیر است. میزان خرابی شیر برقی نیز نسبت به سایر لوازم جانبی شیر بیشتر است.

این مقاله به شما کمک می کند تا در صورت خرابی و یا ایجاد مشکل در شیر برقی، مشکل آن را عیب یابی کنید.

 

مشکلات و راه حل ها حل مشکلات شیر برقی

 

 

برای عیب‌یابی شیر برقی در صورتی که شیر طبق نیاز باز یا بسته نمی شود، روش زیر را دنبال کنید.

  • بررسی کنید که آیا جریان هوا به شیر برقی برقرار است یا خیر.

فشار هوا از رگولاتور فیلتر هوا (AFR) به شیر برقی باید مطابق با فشار هوای مورد نیاز شیر ذکر شده در دیتا شیت باشد.
کاسه AFR (پایین) را بررسی کنید، آیا رطوبت وجود دارد یا خیر. اگر رطوبت وجود دارد، AFR و همچنین کل سیستم پایین دست را بشویید. قبل از شستشوی سیستم، از تیم عملیات کارخانه مجوز بگیرید. این عمل ممکن است دریچه را عمل کند.

در شیر برقی، سالم بودن دریچه هواکش را بررسی کنید. در بسیاری از مواقع به دلیل اشکال یا در صورت نصب نشدن باگ گیر یا به دلیل کثیفی، دریچه هوا در حال خفه شدن است. در صورت خفگی، دریچه هواکش و اشکالگیر را تمیز کنید.

برای اطمینان از تمیز بودن یا نبودن دریچه خروجی شیر برقی، در صورت وجود سیستم قفل دستی، شیر برقی را به صورت دستی کار کنید یا از طریق سیستم کنترل فرمانی را برای کار کردن شیر بدهید.  در طول فرمان، سوپاپ باز و بسته می شود، هوا از دریچه دریچه باید با فشار خوب و جریان خوب خارج شود (هدف این است که بدانید دریچه دریچه شفاف است) زیرا یک محفظه محرک هوای خود را تخلیه می کند.

اکنون لوله را از سمت محرک جدا کنید و در هنگام تغییر فرمان (روشن/خاموش) از سمت سیستم، صدای کلیک از شیر برقی می آید. یعنی سیم پیچ انرژی می دهد. همچنین مسیر هوا باید تغییر کند، یعنی هوا باید از یک درگاه دیگر خارج شود یا اگر فقط یک درگاه خروجی وجود دارد، باید شرایط را برعکس کند، یعنی در صورت آمدن هوا متوقف می شود و بالعکس.
اگر در حین تغییر فرمان (روشن/خاموش) صدای کلیک می آید، مسیر هوا تغییر نمی کند، بدنه شیر برقی مشکل دارد. بدنه را طبق دستورالعمل راهنمای فروشنده باز کنید و قطعه را تعمیر یا تعویض کنید.

تهویه مداوم از دریچه هواکش شیر برقی را بررسی کنید. اگر تهویه مداوم هوا وجود داشته باشد، یا شیر برقی یا محرک در حال عبور است. لوله را بردارید و شیر برقی و محرک را یکی یکی از نظر مشکلات عبور بررسی کنید.

اگر هنگام فرمان دادن از سیستم صدای کلیک از شیر برقی نمی آید، ابتدا ولتاژ را بررسی کنید. اگر در هنگام تغییر فرمان (روشن/خاموش) از سیستم تغییری در ولتاژ ایجاد نشد، اتصالات را در جعبه اتصال بررسی کنید.

 

مطلب پیشنهادی: یک آشکارساز گاز مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 

اگر اتصالات در جعبه اتصال درست است، اتصالات را در کابینت مارشالینگ بررسی کنید. همچنین سالم بودن فیوز را در کابینت مارشالینگ بررسی کنید. در صورت سوختن فیوز، فیوز را با همان درجه تعویض کنید. سپس شیر برقی را آزمایش کنید.

اگر هنوز ولتاژی در میدان دریافت نمی شود، بررسی کنید که آیا DO یعنی خروجی دیجیتال در زمانی که فرمان از سیستم مهندسی داده می شود روشن یا خاموش می شود.
اگر همه چیز درست است، مقاومت کابل را از کابینت مارشالینگ تا زمین بررسی کنید. اگر باز یا با مقاومت بالا یافت شد، جفت کابل را با کابل یدکی تعویض کنید.
(در حین دادن فرمان (روشن/خاموش) از سیستم، میدان مغناطیسی در سیم پیچ شیر برقی در یک شرایط ایجاد می‌شود. می‌توانیم میدان مغناطیسی را با استفاده از یک قطعه فلزی آهنی بررسی کنیم)

اگر ولتاژ وجود دارد اما صدای کلیک نمی آید، کابل ها را جدا کرده و مقاومت سیم پیچ را بررسی کنید.
مقاومت سیم پیچ باید مطابق با مشخصات دستی فروشنده باشد (نباید مقاومت بالایی در مگااهم داشته باشد و در اهم تک رقمی خیلی کم نباشد). اگر مشخص شد که سیم پیچ از نظر مقاومت خوب نیست، سیم پیچ را تعویض کنید.

اگرچه بهتر است قبل از انجام هرکاری با یک متخصص این کار صحبت کنید و بدون دانش فنی اقدام نکنید. 

 

برای خرید و استعلام قیمت انواع شیر برقی (سلنوئید ولو) با کارشناسان ما در تماس باشید. 

 واتس‌آپ: 09357141700

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید