02128421019
لوگو پالاترومارکت

خرید ترانسمیتر دما | انواع ترانسمیتر دما (Temperature Transmitters)

خرید ترانسمیتر دما | انواع ترانسمیتر دما (Temperature Transmitters)

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

برای خرید ترانسمیتر دما باید چه نکاتی را بدانیم؟

ترانسمیتر دما دستگاهی است که به سنسور دما متصل می‌شود تا سیگنالی را برای نظارت و کنترل ارسال کند.

سنسور دما به طور کلی یک سنسور RTD، ترمیستور یا ترموکوپل است (برای آشنایی با سنسور دما و انواع آن به این مطلب مراجعه نمایید)، که با یک DCS، PLC، دیتالاگر یا نمایشگر سخت افزاری ارتباط برقرار می‌کند.

نقش ترانسمیتر دما جداسازی سیگنال دما، فیلتر کردن هرگونه نویز EMC و تقویت و تبدیل سیگنال سنسور دما به محدوده 4-20 میلی آمپر یا 0-10 ولت DC است.

ترانسمیترهای دمای 4-20ma رایج‌ترین در هنگام ساخت هستند زیرا اکثر تجهیزات صنعتی مورد استفاده برای برقراری ارتباط در این محدوده دما فرمت شده‌اند.

دمای فرستنده را می‌توان در داخل دستگاه برای تطبیق با نیازهای برنامه تغییر داد. از نظر گیج‌های دما، 4 میلی آمپر نشان دهنده 17.7 درجه سانتیگراد – یا 0 درجه فارنهایت و 20 میلی آمپر که بالاترین اندازه گیری است، نشان دهنده 37.7 درجه سانتیگراد – یا 100 درجه فارنهایت است.

 

قبل از خرید ترانسمیتر دما باید به این نکته توجه کنید که این ترانسمیترها چند نوع هستند و هرکدام نیاز خاصی را برطرف می‌کنند. در ادامه به بررسی انواع آنها خواهیم پرداخت. 

 

انواع ترانسمیتر دما

ترانسمیترهای دما در تولید صنعتی به عنوان وسیله‌ای برای کنترل فرآیند استفاده می‌شوند زیرا می‌توانند بازخوردی را در مورد دما در طی مراحل مختلف فرآیند تولید ارائه دهند. برای انجام این کار، یک ترانسمیتر دما سیگنال تولید شده توسط یک سنسور دما، مانند ترموکوپل را دریافت می‌کند و سپس از سیگنال برای محاسبه سطوح گرما استفاده می‌کند. سپس داده‌های مربوط به دما به نوع دیگری از سیگنال تبدیل شده و به دستگاه گیرنده مربوطه ارسال می‌شود.

انواع مختلفی از ترانسمیترهای دما و همچنین انواع مختلفی از تنظیمات نصب وجود دارد. سه دسته کلی برای ترانسمیتر دما شامل ترانسمیترهای ضد رطوبت و ضد انفجار، ترانسمیترهای نصب ریلی یا تابلویی DIN و پنل مونت هستند. سه نوع کلی از تنظیمات نصب شامل نصب ریلی، نصب میدانی و هدمونت است. برخی از انواع ترانسمیتر ها بر اساس روش نصب نامگذاری می‌شوند، به این معنی که بین نوع و روش نصب همپوشانی وجود دارد.

 

 

محصول پیشنهادی: ترانسمیتر دما YTA320 یوکوگاوا

                           ترانسمیتر دما 3144P

 

 

ترانسمیترهای ضد رطوبت و ضد انفجار

در کاربردهایی که یک ترانسمیتر باید سایش و پارگی ناشی از قرار گرفتن مداوم در معرض عناصر را تحمل کند، یک ترانسمیتر ضد رطوبت و انفجار مناسب است. این نوع خاص از ترانسمیتر دارای یک محفظه خارجی است که معمولاً از فولاد ضد زنگ یا مواد ضد انفجار مشخص شده ساخته شده است که برای محافظت از اجزای داخلی حساس محکم مهر و موم شده است.

 

در داخل، ترانسمیتر به دو محفظه کوچک تقسیم شده است: یکی شامل سنسور و دیگری شامل قطعات الکترونیکی مربوط به محاسبه دما و ارسال یک سیگنال جدید است. ترانسمیتر‌های مقاوم در برابررطوبت و ضد انفجار دارای دقت بالایی هستند و معمولاً در صورت نیاز می‌توان آنها را به صورت محلی تنظیم و نظارت کرد.

 

 

ترانسمیترهای نصب پنلی (تابلویی) یا DIN Rail Mount

ریل DIN برای نصب سوئیچ ها، رله ها و ترانسمیتر ها استفاده می‌شود. خود ریل قطعه ای فلزی است که به گونه ای شکل می‌گیرد که دستگاهی (مانند ترانسمیتر) را با استفاده از یک گیره فنری متصل می‌کند که به داخل خم ریل فلزی می‌لغزد و خود را محکم می‌کند.

 

ریل فلزی، کامل با ترانسمیتر متصل، می‌تواند سپس به یک پانل یا یک دیوار متصل شود. DIN مخفف Deutsches Institut fur Normung است که موسسه آلمانی استانداردسازی است. ترانسمیتر‌های ریلی DIN که به آن‌ها ترانسمیتر‌های نصب پنلی نیز گفته می‌شود، معمولاً در کاربردهای متنوعی یافت می‌شوند، زیرا نسبتاً کم‌هزینه هستند و می‌توانند با مجموعه‌ای از سنسورهای مختلف کار کنند. به دلیل پیکربندی ریل DIN، نصب آنها نیز آسان است. آنها نسبت به ترانسمیترهای ضد رطوبت و ضد انفجار دقت کمتری دارند زیرا پیکربندی سیم کشی طولانی تری برای ایمن سازی ترانسمیتر لازم است. برای ترانسمیترهای دما، نصب ریلی قدیمی‌ترین روش نصب است.

 

ترانسمیتر های هدمونت (Head mount)

ترانسمیترهای هدمونت٬ ترانسمیتر را در سر اتصال یا محفظه بیرونی یک سنسور قرار می‌دهند. به دلیل این طراحی، نصب آنها آسان است و به سیم کشی کمتری نیاز دارند، زیرا سر سنسور به سادگی تبدیل به یک ترانسمیتر سر سنسور می‌شود.

 

ترانسمیتر‌های نصب میدانی

این نوع خاص از ترانسمیتر دما در محفظه بیرونی خود نصب می‌شود، که این امکان را فراهم می‌کند تا از آن به صورت میدانی استفاده شود، جایی که شرایط ممکن است نیاز به محافظت بیشتری داشته باشد، مانند عملیات صنعتی با عملکرد بالا. ترانسمیترهای نصب شده در میدان را می‌توان نسبتا نزدیک به سنسور قرار داد تا قدرت سیگنال را افزایش دهد.

 

 

سخن پایانی: 

اگر قصد خرید انواع ترانسمیتر دما را دارید باید به مطالب ذکر شده در بالا توجه نمایید٬ و در صورت نیاز به مشاوره با مرکز تماس ما در پالاترومارکت تماس بگیرید٬ کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره فنی قبل از خرید به شما عزیزان هستند. 

 

راه های ارتباطی با ما

واتس آپ : 09357141700

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید