02128421019
لوگو پالاترومارکت

اهمیت استفاده از دتکتور گاز (آشکارساز گاز) در مراکز درمانی

اهمیت استفاده از دتکتور گاز در مراکز درمانی

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

نیاز به تشخیص گاز در بخش پزشکی و مراقبت های بهداشتی ممکن است به طور گسترده ای در خارج از صنعت پزشکی درک نشده باشد، اما با این وجود این نیاز وجود دارد. با توجه به اینکه بیماران در تعدادی از محیط‌ها انواع مختلفی از درمان‌های پزشکی را دریافت می‌کنند که شامل استفاده از مواد شیمیایی می‌شود، نیاز به نظارت دقیق , شناسایی گازهای مورد استفاده یا منتشر شده در این فرآیند بسیار مهم است تا امکان ادامه درمان ایمن آنها فراهم شود.

به منظور محافظت از بیماران و البته خود متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، اجرای تجهیزات نظارتی دقیق و قابل اعتماد ضروری است.

 

خطر گازهای سمی‌ و نیاز به دتکتور گاز در محیط‌های پزشکی

در محیط‌های بهداشتی و بیمارستانی، طیف وسیعی از گازهای بالقوه خطرناک می‌توانند به دلیل تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی مورد استفاده تولید شود. مواد شیمیایی مضر نیز برای اهداف ضدعفونی کننده و پاکسازی در سطوح کار بیمارستان و لوازم پزشکی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، مواد شیمیایی بالقوه خطرناک را می‌توان به عنوان نگهدارنده برای نمونه های بافت استفاده کرد، مانند تولوئن، زایلن یا فرمالدئید.

 

مکان‌هایی که در مراکز بهداشتی نیاز به دتکتوز گاز دارند شامل:

  • نظارت بر گازهای تنفسی
  • اتاق های چیلر
  • ژنراتورها
  • آزمایشگاه ها
  •  انبارها
  • سالن های عمل
  • بخش درمان فشار مثبت راه هوایی
  • کانول درمانی بینی با جریان بالا
  • واحدهای مراقبت ویژه
  • واحد مراقبت پس از بیهوشی

 

خطرات گاز در مراکز بهداشتی و درمانی

 

غنی‌سازی اکسیژن در بخش‌های بیمارستانی
با توجه به همه‌گیری جهانی، COVID-19، نیاز به افزایش اکسیژن در بخش‌های بیمارستان توسط متخصصان مراقبت‌های بهداشتی به دلیل افزایش تعداد ونتیلاتورهای در حال استفاده تشخیص داده شده است.

 

محصول پیشنهادی‌: O2-A2 (Alpha) سنسور اکسیژن Alphasense

 

سنسورهای اکسیژن به ویژه در بخش‌های ICU حیاتی هستند، زیرا به پزشک اطلاع می‌دهند که چه مقدار اکسیژن در طول تهویه به بیمار تحویل داده می‌شود. این می‌تواند از خطر هیپوکسی، هیپوکسمی‌ یا مسمومیت با اکسیژن جلوگیری کند.

اگر سنسور اکسیژن آنطور که باید عمل نکنند؛ آنها می‌توانند به طور منظم هشدار دهند، نیاز به تغییر دارند و متاسفانه حتی منجر به مرگ و میر می‌شوند. این افزایش استفاده از هواکش ها همچنین هوا را با اکسیژن غنی می‌کند و می‌تواند خطر احتراق را افزایش دهد. برای جلوگیری از سطوح ناایمن در هوا، نیاز به اندازه گیری سطوح اکسیژن در هوا با استفاده از یک دتکتور گاز ثابت وجود دارد.

 

مطلب پیشنهادیاهمیت استفاده از آشکارساز‌های گاز (gas Detector) در صنعت آب و فاضلاب

شناسایی گاز دی اکسید کربن

نظارت بر سطح دی اکسید کربن نیز در محیط های درمانی برای اطمینان از محیط کار ایمن برای متخصصان و همچنین برای محافظت از بیماران تحت درمان مورد نیاز است. دی اکسید کربن در تعداد زیادی از روش های پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی و درمانی از جراحی های کم تهاجمی‌مانند آندوسکوپی، آرتروسکوپی و لاپاراسکوپی، سرما درمانی و بیهوشی استفاده می‌شود.

CO2 همچنین در انکوباتورها و آزمایشگاه ها استفاده می‌شود و از آنجایی که یک گاز سمی‌است می‌تواند باعث خفگی شود. افزایش سطح CO2 در هوا که توسط ماشین آلات خاص ساطع می‌شود، می‌تواند به محیط زیست آسیب برساند و همچنین باعث انتشار پاتوژن ها و ویروس ها شود. آشکارسازهای CO2 در محیط‌های مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند تهویه، جریان هوا و رفاه همه را بهبود بخشند.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

شناسایی گاز ها و ترکیبات آلی فرار (VOCs)

طیف وسیعی از VOC ها را می‌توان در بیمارستان‌ها و محیط های مراقبت های بهداشتی یافت و به افرادی که در آن کار می‌کنند و تحت درمان هستند آسیب می‌رساند.

VOCها مانند هیدروکربن‌های آلیفاتیک، آروماتیک و هالوژنه، آلدئیدها، الکل‌ها، کتون‌ها، اترها و ترپن‌ها در محیط‌های بیمارستانی اندازه‌گیری شده‌اند که از تعدادی از مناطق خاص از جمله سالن‌های پذیرش، اتاق‌های بیماران، مراقبت‌های پرستاری و واحدهای مراقبت پس از بیهوشی٬ واحدهای مراقبت بیهوشی، آزمایشگاه انگل شناسی٬ قارچ شناسی و واحدهای ضد عفونی منشأ می‌گیرند.

اگرچه هنوز در مرحله تحقیقاتی شیوع آنها در محیط های مراقبت بهداشتی است، واضح است که مصرف VOC اثرات نامطلوبی بر سلامت انسان مانند تحریک چشم، بینی و گلو دارد. سردرد و از دست دادن هماهنگی؛ حالت تهوع؛ و آسیب به کبد، کلیه ها یا سیستم عصبی مرکزی تنها برخی از عوارض این گازها هستند. 

برخی از VOC ها، به طور خاص بنزن، سرطان زا هستند. بنابراین، استفاده از آشکارساز گاز مناسب برای شناسایی آنها و  برای محافظت از همه در برابر آسیب ضروری است.

 

بنابراین، دتکتورهای گاز باید در PACU، ICU، EMS، درمان PAP و درمان HFNC برای نظارت بر سطح گاز طیف وسیعی از تجهیزات از جمله ونتیلاتورها، متمرکزکننده‌های اکسیژن، ژنراتورهای اکسیژن و دستگاه‌های بیهوشی استفاده شوند.

 

سخن پایانی: 

با توجه به مواد ذکر شده٬ باید تا کنون به اهمیت و ضرورت استفاده از دکتورهای گاز در مراکز درمانی پی‌برده باشید٬ اگر نیازمند خرید این تجهیزات هستید همین امروز با کارشناسان فروش ما در پالاترومارکت تماس بگیرید. 

 

راه های ارتباطی با ما

تلفن پشتیبانی مشتریان : 02128421029

واتس آپ : 09357141700

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید