021-88521630
021-28421019
جستجو

تاثیر دما و سرما بر آشکارسازهای گاز

تاثیر سرما بر آشکارسازهای گاز

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

چگونه تاثیر سرما بر آشکارسازهای گاز را کاهش دهیم؟

با وجود ماه‌های سرد ، ممکن است نگران چیزهای مختلفی باشید: شرایط رانندگی، گرم نگه‌داشتن خانه‌تان،. برای افرادی که در خارج از منزل کار می‌کنند، آب و هوای زمستان می‌تواند طیف وسیعی از خطرات را به همراه داشته باشد، از هیپوترمی‌تا سر خوردن روی یخ. با این حال، اگر خطرات جوی در محل کار شما یک خطر هستند، نحوه واکنش تجهیزات تشخیص گاز نجات دهنده شما به شرایط کمتر از ایده آل باید در بالای لیست باشد.

 

با پیروی از چند نکته ساده، می‌توانید کمتر نگران عملکرد آشکارساز گازباشید و به آن اعتماد کنید تا از قرار گرفتن در معرض گازهای سمی‌یا قابل احتراق جلوگیری کنید.

 

آستانه های دما

یکی از عوامل واضحی که باید در نظر بگیرید حداقل دمایی است که آشکارساز گازشما می‌تواند تحمل کند. در حالی که برخی از ابزارها تا منفی 40 درجه سانتیگراد یا منفی 40 درجه فارنهایت رتبه بندی می‌شوند، درجه حرارت پایین برای عملکرد مداوم اکثر مانیتورهای گاز قابل حمل منفی 20 درجه سانتیگراد یا منفی 4 فارنهایت است.

 

صرف نظر از رتبه بندی، باید سعی کنید تا حد امکان قرار گرفتن در معرض دمای شدید را محدود کنید. با ارائه دهنده آشکارساز گازخود مشورت کنید تا محدوده دمایی پیشنهادی آن را بیابید.

 

دقت خواندن گاز

شما برای پاسخ مناسب به تغییرات جوی به دقت آشکارساز گازخود بستگی دارید. در حضور گازهای سمی ‌یا قابل احتراق، خوانش دقیق آشکارساز گاز شما می‌تواند به معنی تفاوت بین مرگ و زندگی باشد و به شما زمان می‌دهد تا از یک محیط ناامن فرار کنید.

 

این ممکن است شما را به این فکر بیاندازد که آیا دما در خوانش هایی که از آشکارساز گاز خود دریافت می‌کنید نقشی دارد یا خیر؟

پاسخ سنسور مطمئناً با سردتر شدن دما تغییر می‌کند، اما مانیتورهای پیچیده‌تر گاز معمولاً از «جبران دما یا temperature compensation» استفاده می‌کنند تا قرائت‌های گاز را در +/-15 درصد از غلظت واقعی نگه دارند. همه آشکارسازهای گاز صنعتی علمی ‌دارای قابلیت جبران دما هستند تا کاربران بتوانند برای اطلاع از مراحل بعدی خود به خوانش آشکارسازهای گاز خود اعتماد کنند.

 

در حالی که جنبه‌های زیادی از تشخیص گاز هوای سرد وجود دارد که نمی‌توانید آن‌ها را کنترل کنید، اقدامات ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید برای محافظت و حفظ سلامت دستگاه‌های خود در شرایط سرد انجام دهید.

 

 

نیازهای تعمیر و نگهداری

شرایط آب و هوایی غیر معمول نیازمند برخی نیازهای تعمیر و نگهداری خاص است تا به افزایش عمر و عملکرد ناوگان آشکارساز گاز شما کمک کند.

 

اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که تجهیزات نظارت بر گاز خود را در یک منطقه مرطوب نگهداری کنید. آب و هوای سرد زمستانی می تواند بسیار خشک باشد، به ویژه در دشت های شمالی، شمال غربی کانادا و آلاسکا. آب و هوای خشک بر عملکرد برخی از سنسورهای الکتروشیمیایی حتی بیشتر از دمای سرد تأثیر می گذارد. برای جلوگیری از خشک شدن الکترولیت های آبی، ابزار خود را در محلی مرطوب نگهداری و شارژ کنید. نگه داشتن رطوبت نسبی محیط در 40 تا 50 درصد به حفظ حساسیت سنسورهای شما کمک زیادی می کند و آنها را برای مدت طولانی تری کار می کند.

 

مطلب پیشنهادی: یک آشکارساز گاز مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 

اگر به نظر می رسد که یک مانیتور گاز عقب مانده است، ممکن است نیاز به تست ضربه زنی بیشتر باشد. پاسخ دستگاه ممکن است در دمای کمتر از منفی 20 درجه سانتیگراد کند به نظر برسد. در صورت یخ زدن صفحه نمایش ممکن است کم نور شود و حتی خالی شود. اگر این اتفاق بیفتد، مانیتور گاز شما احتمالا هنوز گاز را تشخیص می‌دهد و همچنان هشدار می‌دهد. اگر باید از این روش استفاده کنید، باید قبل از هر بار استفاده آن را با ضربه تست کنید تا مطمئن شوید که جواب می دهد، و باید در اسرع وقت دستگاه را گرم کنید.

 

وقتی مدتی در سرما ورزش می‌کنید یا مشکوک هستید که خوانش‌های مانیتور گاز شما قابل اعتماد نیست، سنسور اکسیژن را بررسی کنید تا مطمئن شوید یخ زده نیست. سنسورهای الکتروشیمیایی در ابزار شما معمولاً دارای یک الکترولیت آبی هستند و در برخی موارد ممکن است با کاهش دما به زیر 20 درجه سانتیگراد برای مدت طولانی منجمد شوند. سنسور اکسیژن معمولاً اولین کسی است که منجمد می شود. هنگامی که منجمد می شوند، سنسورها خوانش قابل اعتمادی ایجاد نمی کنند، اما عملکرد باید پس از گرم شدن و آب شدن بازگردد.

 

در نهایت، آماده باشید که مانیتورهای گاز خود را در زمستان بیشتر شارژ کنید. زمان کارکرد باتری ممکن است در دماهای سرد کاهش یابد. کمتر از منفی 20 درجه سانتیگراد، زمان اجرا ممکن است 50٪ یا بیشتر کاهش یابد.

 

عملکرد آشکار ساز گاز در عمل

رفتار و اقدامات احتیاطی شما هنگام استفاده از مانیتور گاز در میدان می تواند به عملکرد بهتر آن نیز کمک کند.

 

هنگامی که برای شروع کار بیرون می روید، بدن شما فورا سرما را حس می کند. با این حال، مدتی طول می کشد تا مانیتور گاز شما با دمای محیط به تعادل برسد. جبران دما معمولاً با دمای داخلی مانیتور دنبال می شود.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

 

اگر قصد دارید کمتر از 20 دقیقه در سرما بمانید، نیازی به تثبیت مانیتور گاز و تنظیم دمای بیرون قبل از استفاده از آن نیست. با این حال، اگر بیش از 20 دقیقه از مانیتور خود در بیرون استفاده می کنید، اجازه دهید قبل از استفاده 15 تا 20 دقیقه در دمای محیط ثابت بماند و سپس آن را روشن کرده و سنسورها را در هوای تازه صفر کنید.

 

آخرین نکته این است که مانیتور گاز خود را تا زمانی که به آن نیاز دارید گرم نگه دارید. این کار را می توان با نگه داشتن مانیتور گاز نزدیک بدن خود انجام داد تا زمانی که آماده استفاده از آن شوید. اگر از مانیتور برای نمونه برداری از راه دور استفاده می کنید، نگه داشتن آن در داخل کت خود تا زمانی که نیاز به خواندن صفحه داشته باشید به گرم نگه داشتن و عملکرد طولانی تری آن کمک می کند.

 

یک قانون کلی خوب برای استفاده از آشکارسازهای گاز در هوای سرد این است که اگر می‌توانید در هوای سرد بیرون کار کنید، مانیتور گاز شما نیز می‌تواند.

 

 

برای خرید انواع آشکارسازهای گاز با بهترین برندهای بازار با ضمانت اصالت کالا و بهترین قیمت با کارشناسان ما در پالاترومارکت تماس بگیرید. 

 

 

محصولات پیشنهادی: 

سنسور گاز H2S جنرال مانیتور

سنسور گاز هیدروکربنی جنرال مونیتور

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق