02128421019
لوگو پالاترومارکت

انواع ولو و کنترل ولو های مورد استفاده در پالایشگاه‌ها و صنایع شیمیایی

انواع ولو و کنترل ولو های مورد استفاده در صنایع شیمیایی

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

انواع ولو و کنترل ولو یکی از پایه های اساسی صنایع شیمیایی هستند، صنایع شیمیایی یکی از حیاتی ترین صنایع در جهان است. این صنایع محصولات زیادی از جمله داروها، لوازم آرایشی و بهداشتی، غذا و نوشیدنی و محصولات پاک کننده تولید می‌کند.

یکی از مهمترین جنبه‌های صنایع شیمیایی استفاده از ولو و کنترل ولو است. ولوها جریان مایعات و گازها را در تنظیمات مختلف کنترل می‌کنند و در طیف گسترده ای از انواع مختلف وجود دارند. در این پست ، انواع شیرهای مورد استفاده در صنایع شیمیایی و نحوه استفاده از آنها برای کنترل جریان مواد شیمیایی را بررسی خواهیم کرد.

 

در صنایع شیمیایی از چه ولو هایی استفاده می‌شود؟

در صنایع شیمیایی از چه ولو هایی استفاده می‌شود؟

 

یک ولو مناسب صنایع شیمیایی، جریان مواد شیمیایی و سایر سیالات را کنترل می‌کند. شیرآلات شیمیایی در صنایع مختلفی از جمله نفت و گاز، پتروشیمی، دارویی و مواد غذایی و آشامیدنی استفاده می‌شود.

شیرهای شیمیایی در مواد مختلفی از جمله فلز، پلاستیک و کامپوزیت وجود دارند. شیرآلات پتروشیمی نیز در اندازه های مختلف از شیرهای کوچک برای مصارف خانگی تا شیرهای بزرگ برای مصارف صنعتی موجود می‌باشد.

 

ولوها و کنترل ولوهای صنایع پتروشیمی چگونه کار می‌کنند؟

ولوهای مناسب صنایع پتروشیمی برای باز و بسته شدن در برابر تغییرات فشار، دما یا سطح سیال طراحی شده اند. متداول ترین نوع شیر پتروشیمی‌ شیر توپی یا بال ولو است که از یک پلاگین توپی شکل برای کنترل جریان مایعات و گازها استفاده می‌کند.

شیرهای توپی اغلب در کاربردهایی که به دقت بالایی نیاز است، مانند خطوط لوله گاز طبیعی استفاده می‌شود. آنها همچنین در برنامه هایی که نیاز به خاموش شدن و قطع سریع است، مانند پالایشگاه های نفت استفاده می‌شود.

سایر شیرهای پتروشیمی عبارتند از چک ولو که به سیالات اجازه می دهند فقط در یک جهت جریان داشته باشند. گیت ولو که با باز و بسته کردن یک دروازه، جریان مایعات را کنترل می‌کنند. و دریچه های گلوب که با باز و بسته کردن یک کره، جریان سیالات را تنظیم می‌کنند.

 

 

شیرهای مختلف برای صنایع شیمیایی 

شیرآلات پتروشیمی جزء ضروری صنعت پتروشیمی هستند. آنها جریان مایعات و گازها را در کاربردهای مختلف، از پالایش نفت خام گرفته تا انتقال گاز طبیعی، کنترل می‌کنند. اما این شیرها چگونه کار می‌کنند؟ و انواع شیرهای پتروشیمی مورد استفاده در صنعت کدامند؟ 

 

نوشته پیشنهادی: اهمیت استفاده از دتکتور گاز در پتروشیمی‌ و صنایع وابسته

 

کنترل ولوهای صنایع و کابردهای شیمیایی

از کنترل ولوها صنایع شیمیایی در صنایع مختلف برای تنظیم جریان مواد شیمیایی استفاده می‌شود. این شیرها به گونه ای طراحی شده اند که در برابر شرایط سخت صنایع شیمیایی مقاومت کنند و مزایای متعددی نسبت به انواع دیگر شیرها دارند.

یکی از مهمترین مزایای شیرهای کنترل شیمیایی، توانایی آنها در تحمل دماهای بالا است. این مهم در صنایع شیمیایی است، جایی که بسیاری از فرآیندها شامل دماهای بالا هستند. سایر شیرها ممکن است قادر به تحمل دماهای مشابه نباشند که می‌تواند منجر به مشکلاتی شود.

یکی دیگر از مزایای شیرهای کنترل شیمیایی مقاومت آنها در برابر خوردگی است. این مهم است زیرا بسیاری از مواد شیمیایی خورنده هستند و می‌توانند به انواع دیگر شیرها آسیب برسانند. شیرهای کنترل شیمیایی برای مقاومت در برابر خوردگی طراحی شده اند، به این معنی که دوام بیشتری خواهند داشت و نیاز به نگهداری کمتری دارند.

در نهایت، شیرهای کنترل شیمیایی اغلب در کاربردهایی که ایمنی یک نگرانی است استفاده می‌شود. این به این دلیل است که آنها برای جلوگیری از فرار مواد شیمیایی خطرناک به محیط طراحی شده اند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید