02128421019
لوگو پالاترومارکت

سلونوئید ولو پنوماتیک چیست؟ + امکان خرید و استعلام قیمت

سلونوئید ولو پنوماتیک چیست؟ + امکان خرید و استعلام قیمت

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

سلونوئید ولو پنوماتیک چیست؟

سلونوئید ولو پنوماتیک یک شیر الکترومکانیکی کنترل شده است. ویژگی اصلی آن یک آهنربای الکتریکی است که از یک سیم پیچ منفرد به شکل لوله تشکیل شده است.

هنگامی که الکتریسیته از سیم پیچ عبور می کند، میدان مغناطیسی در زاویه قائم نسبت به جریان جریان ایجاد می کند. با قرار دادن یک میله فلزی آهنی در داخل سیم پیچ و اعمال جریان، انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی تبدیل می شود. میله در حرکت خطی توسط میدان مغناطیسی حاصل به حرکت در می آید. شیر برقی در بسیاری از کاربردها استفاده می شود که در آن سوئیچینگ خودکار و شیرها یک ویژگی هستند.

یک شیر کنترل پنوماتیکی حرکت خطی تولید شده در شیر برقی را به پیستون یا محرک در یک شیر اعمال می کند.

این امکان کنترل الکترونیکی جریان مایعات یا گازها را فراهم می کند. شیرهای برقی پنوماتیکی نیاز به جریان ثابت جریان دارند تا بدون جریان باز بمانند، میدان الکترومغناطیسی پراکنده شده و شیر به موقعیت اولیه خود باز می گردد. این به این معنی است که شیرهای کنترل پنوماتیک در شرایطی که به فعال سازی خودکار، زمان پاسخ سریع سوپاپ یا سیستم های ایمن نیاز دارید، مفید هستند.

 

 

 

از انواع شیر برقی پنوماتیکی کلیدی کدام را می‌توان نام برد؟

شیر دو طرفه رایج ترین نوع شیر برقی پنوماتیکی است. یک شیر دو طرفه دارای دو پورت است. از نظر عملکرد، انواع شیرهای برقی پنوماتیکی بر اساس اینکه شیرهای عمل مستقیم هستند یا شیرهای پایلوت (غیر مستقیم) طبقه بندی می شوند.

 

 

مطلب پیشنهادی: کنترل ولو پنوماتیک چیست؟ | قیمت و بررسی انواع

 

 

چگونه یک سلونوئید ولو پنوماتیک مناسب انتخاب کنیم؟

نوع شیر برقی مورد نیاز به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

فشار چقدر است؟ این مقدار قدرت مورد نیاز را تعیین می کند. همچنین به شما می گوید که آیا به یک ولو کنترل مستقیم داخلی یا خارجی نیاز است.

شیر برقی چقدر سریع باید باز یا بسته شود؟ سوپاپ های پایلوت نسبت به شیرهای دایرکت اکت زمان بیشتری برای تعویض نیاز دارند، اما نیاز به برق کمتری دارند.

به شیر N/O یا N/C نیاز دارید؟ شیر باید متناسب با کاربرد باشد. تنها نکته مهم تأثیر بالقوه قطع برق یا خرابی شیر است که آیا در صورت وقوع این اتفاق، توقف یا ادامه جریان ایمن تر است؟ اگر ملاحظات ایمنی در محیط و سیستم شما وجود ندارد، در نظر بگیرید که آیا خط سیسیتم شما در بیشتر مواقع باز یا بسته خواهد بود. به طور کلی اگر یک خط بیشتر در جریان باشد، به یک شیر معمول باز نیاز خواهد بود. اما در صورتی که عکس آن درست باشد، به یک دریچه معمولی بسته نیاز خواهد بود. انجام این اشتباه منجر به افزایش هزینه های انرژی و فرسودگی احتمالی شیر برقی می شود.

میزان جریان مورد نیاز، اندازه پورت و تعداد پورت ها چقدر است؟ مانند هر شیر دیگری، این عوامل کاملاً به عملکرد شیر و سیستمی که در آن ادغام می شود بستگی دارد.

 

اما بهتر است قبل از تصمیم گیری با کارشناسان ما در تماس باشید تا کارشناسان ما به شما در انتخاب درست شیر برقی کمک کنند و لیستی از گزینه‌های موجود به شما ارائه دهند . پس همین امروز با ما در تماس باشید. 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید