021-88521630
021-28421019
جستجو

پروتکل هارت ابزار دقیق چیست؟ | HART ابزار دقیق

پروتکل هارت در تجهیزات ابزار دقیق چیست؟

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

معرفی و بررسی پروتکل هارت 

تاثیر HART® Communication یا پروتکل هارت بر صنعت اتوماسیون فرآیند آنقدر فراوان است که نمی‌توان این تغییر را اندازه کرد. هیچ فناوری ارتباطی میدانی دیگری از نظر اندازه یا دامنه نصب و اثربخشی کلی نمی‌تواند حتی به گرد پای پروتکل هارت برسد.

هارت مقرون‌به‌صرفه‌ترین، آسان‌ترین و کم‌ریسک‌ترین راه‌حل ارتباطی صنعت است و یک عامل کلیدی برای مدیریت دارایی و بهبود فرآیند است.

 

چرا پروتکل هارت پر طرفدار است؟

HART بیشتر به دلیل سهولت در کالیبراسیون ابزارهای فرآیند دیجیتال شناخته شده است، اما دستگاه مدرن HART دارای قابلیت های بسیار بیشتری است که به طور فزاینده ای برای کاربر نهایی مفید است. اکثر تامین کنندگان اتوماسیون فرآیند در حال حاضر از رابط های سیستم کنترل fer، سیستم های ورودی/خروجی از راه دور، و برنامه های نرم افزاری مبتنی بر کامپیوتر استفاده می کنند که از هوش در دستگاه های میدانی هوشمند HART برای ارائه عیب یابی مداوم و بلادرنگ دستگاه، اطلاعات فرآیند چند متغیره و موارد دیگر استفاده می کنند.

 

محصول پیشنهادی: کامینیکیتور هارت مدل 375 EMERSON

 

ارتباط HART بخش مهمی از برنامه‌های کاربردی کارخانه‌ها

ادغام HART در معماری‌های DCS، کاربران را قادر می‌سازد تا از مزایای کامل دستگاه‌های هوشمند بهره‌مند شوند.

به همین دلیل است که ارتباط HART را به بخش مهمی از برنامه‌های کاربردی کارخانه برای کنترل، ایمنی، بهره‌وری دارایی و موارد دیگر تبدیل می‌کند.

ارتباط هوشمند مستمر بین دستگاه میدانی و سیستم کنترل اجازه می دهد تا مشکلات دستگاه، اتصال آن به فرآیند، یا عدم دقت در سیگنال کنترل 4-20 میلی آمپر به طور خودکار در عرض چند ثانیه شناسایی شود و همه اینها اقدام پیشگیرانه را برای جلوگیری از اختلالات فرآیند و برنامه ریزی نشده امکان پذیر می کند. 

 

محصول پیشنهادی: نمایشگر سیگنال میدانی روزمونت مدل 751

 

اصل کار پروتکل هارت چگونه است؟ 

HART Communication یک پیشرفت سازگار برای ابزار دقیق های 4-20 میلی آمپر است که ارتباط دیجیتالی از راه دور و دو طرفه را با دستگاه های میدانی مبتنی بر ریزپردازنده هوشمند امکان پذیر می کند. پروتکل هارت از دو کانال ارتباطی همزمان روی یک سیم پشتیبانی می کنند (کانال ارتباطی آنالوگ حلقه جریان 4-20 میلی آمپر و کانال ارتباطی دیجیتال HART).

 

کانال ارتباطی آنالوگ 4-20 میلی آمپر بسیار مهم است زیرا سازگاری با سیستم های قدیمی و انتقال سریع اطلاعات متغیر کنترلی به یا از اتصال فرآیند و کنترل کننده را تضمین می کند.

استفاده مداوم، همزمان و مکمل هر دو کانال ارتباطی، سطح بالایی از امنیت کنترل و یکپارچگی حلقه را بسیار فراتر از آنچه که با استفاده از هر یک از کانال ها به تنهایی قابل دستیابی است، فراهم می کند.

 

محصول پیشنهادی : ترانسمیتر فشار روزمونت 2051TG

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق