02128421019
لوگو پالاترومارکت

چگونه از داده‌های آشکارساز گاز به نفع خود استفاده کنیم؟

چگونه از داده‌های آشکارساز گاز به نفع خود استفاده کنیم؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

استفاده از اطلاعات خروجی آشکارسازهای گاز برای ایمن تر کردن محیط کار

اگر از آشکارسازهای گاز در محل کار خود استفاده می‌کنید، اما فقط به داده‌هایی که پس از یک حادثه جمع‌آوری می‌کنند نگاه می‌کنید، ممکن است اطلاعات مهمی در مورد محیط کار خود، رفتار افرادی که از مانیتور استفاده می‌کنند، و سلامت و عملکرد آشکارسازهای گاز را از دست بدهید.

 

در اینجا چند راه وجود دارد که می‌توانید از داده‌های خود استفاده کنید تا محل کار خود را ایمن تر کنید و مطمئن شوید که برنامه تشخیص گاز شما به اوج عملکرد خود می رسد.

 

 

غلبه بر خطای انسانی و مبارزه با رضایت

غیرمعمول نیست که کارگران به هشدارهای گاز شک کنند، به خصوص هنگام انجام کاری که قبلاً با آن آشنا هستند. نادیده گرفتن یا خاموش کردن زنگ هشدار و ادامه کار فقط برای انجام کار می‌تواند وسوسه انگیز باشد. با این حال، اگر این رفتار بدون عواقب رخ دهد، می‌تواند کارگران را نسبت به آلارم ها حساس کند و منجر به یک حادثه بزرگ شود.

 

همیشه بررسی کنید تا مطمئن شوید که نرم افزار تشخیص گاز شما زمانی که کارگران هنگام زنگ هشدار، مانیتورهای گاز را خاموش می‌کنند، به مدیر ایمنی اطلاع می دهد. سپس، می‌توانید با آنها پیگیری کنید، اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنید و مطمئن شوید که پروتکل مناسب در آینده دنبال می شود.

 

 

مطلب پیشنهادی: یک آشکارساز گاز مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ 

 

 

اگر در مورد صحت زنگ هشدار وجود دارد، مانیتور را متصل کنید و گزارش کاملی از خطرات گازی که شناسایی کرده است، از جمله غلظت و نوع گاز ایجاد کنید. برخی از آشکارسازهای گاز حتی می‌توانند به فضای ابری متصل شوند و شما را از خطرات گاز در زمان واقعی مطلع کنند. سپس می‌توانید از این داده ها برای ایجاد برنامه‌ای برای محافظت از کارگران در برابر خطرات خاص محل کار خود با تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) یا روش های ایمنی استفاده کنید.

 

حفظ تجهیزات و پیگیری انطباق آنها

همچنین می‌توانید مطابق با داده‌ها را با ایجاد گزارش‌هایی که شامل آخرین تاریخ‌های آزمایش و کالیبراسیون است، پیگیری و مستند کنید. وقتی می‌بینید که شخصی از آشکارساز استفاده کرده است، می‌توانید هشدارهای ایمیلی دریافت کنید و آنها را به عنوان یک یادآوری سریع برای تیم ارسال کنید، بدون اینکه آن را تست یا کالیبره کرده باشید.

 

داده ها می‌توانند عاداتی را که تیم شما حتی متوجه آنها نمی‌شود و آنها را به خطر می اندازد شناسایی کند و به شما کمک کند تا با بهترین پروتکل برای ایمن نگه داشتن همه جلو بروید.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

 

برخی از سیستم‌ها، حتی به شما امکان می‌دهند گزارش‌های سفارشی ایجاد کنید که به شما در ارزیابی و حفظ سلامت مانیتورها و تجهیزات گاز خود کمک می‌کند. به عنوان مثال، یک گزارش ممکن است نشان دهد که یک سنسور در یک آشکارساز گاز از کار افتاده است، یا اینکه گاز کالیبراسیون منقضی شده است. استفاده از این داده ها به نفع خود به این معنی است که تیم شما می‌تواند ناوگان آشکارساز گاز شما را در تعمیر خوب و آماده برای استفاده در هر شیفت نگه دارد.

 

مطلب پیشنهادی: تاثیر دما و سرما بر آشکارسازهای گاز

 

مواجهه‌ها را مدیریت کنید

وقتی داده‌های شما به صورت دیجیتالی ذخیره می‌شوند، بررسی رویداد به طور قابل‌توجهی آسان‌تر می‌شود. می‌توانید آلارم‌ها را به همراه مکان، نوع خطر گاز، غلظت و مدت زمان ردیابی کنید. بسیاری از برنامه های مدیریت تشخیص گاز به شما این امکان را می دهند که مانیتورهای گاز را به کاربران اختصاص دهید و نام آنها را همراه با اطلاعات مربوط به دستگاه اختصاص داده شده نشان دهید. به این ترتیب، هنگامی که قرار گرفتن در معرض قرار می گیرد، می‌توانید دقیقاً متوجه شوید که چه کسی در ناحیه آسیب دیده بوده است. با دسترسی به این اطلاعات، تعیین مرحله بعدی بر اساس بینش به جای حدس و گمان آسان تر است، بنابراین کارگرانی که در معرض خطرات گاز قرار دارند، پیگیری مناسب را دریافت خواهند کرد.

 

شناسایی روندها برای جلوگیری از حوادث

خطر ارزیابی نکردن برنامه تشخیص گاز شما با نرم افزار مدیریت چیست؟ اولین چیزی که ممکن است به ذهن شما بیاید ، بار اداری اضافه است. هنگامی که یک حادثه رخ می‌دهد، شما را با انبوهی از کاغذبازی ها رها می‌کند. با استفاده از نرم‌افزار مدیریت تشخیص گاز، می‌توانید گزارش‌دهی را خودکار کنید تا بتوانید بیشتر بر نحوه جلوگیری از قرار گرفتن در معرض مشابه تمرکز کنید و کمتر روی جستجوی داده‌ها به دنبال اطلاعات مربوطه باشید.

 

هنگامی که منبع قرار گرفتن در معرض گاز را مشخص نکنید، در معرض خطر حوادث مکرر نیز قرار خواهید گرفت. این منجر به اتلاف وقت و پول می شود. مهمتر از همه، کارگران ممکن است در معرض یک خطر مداوم قرار بگیرند. با یک سیستم مدیریت تشخیص گاز، می‌توانید به راحتی روندهایی را در داده های تاریخی شناسایی کنید که می‌تواند از کارگران شما در برابر مواجهه های مکرر با یکسان محافظت کند.

 

به عنوان مثال، یک گزارش خلاصه هشدار ممکن است نشان دهد که چندین کارگر هنگام کار در نزدیکی یک لوله در معرض گازهای خطرناک قرار گرفته اند. پس از بررسی پیک قرائت گاز، مدت زمان و مکان، محل مشکل و ماهیت قرار گرفتن در معرض آن را تعیین می‌کنید. از آنجا، می‌توانید نشت گاز را بررسی کنید و تا زمانی که مشکل برطرف شود، شیوه‌های کاری خاص آن منطقه را توسعه دهید. یافتن علت اصلی قرار گرفتن در معرض از طریق داده ها بهترین راه برای حل آن و در عین حال ایمن نگه داشتن کارگران است.

 

 

سخن آخر: 

اگر نیاز به خرید انواع تجهیزات ایمنی مانند آشکارسازهای گاز و شعله دارید، همین امروز برای مشاوره فنی رایگان قبل از خرید و استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید